Az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) Számítástechnika Szakosztálya által – évente – szervezett XXVIII. Számítástechnika és Oktatás Konferencia – SzámOkt 2018 Tusnádfürdőn került megrendezésre 2018. október 11-14-ig. Társszervező volt a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Marosvásárhelyi Kar. Párhuzamos rendezvény volt XIX. Energetika-Elektrotechnika Konferencia – ENELKO 2018 az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) Energetika-Elektrotechnika Szakosztálya és a Magyar Energetikai Társaság (MET) társszervezésében.
A konferencia célja:
- lehetőséget teremteni az erdélyi és külföldi magyar szakembereknek tudományos eredményeik bemutatására, illetve szakmai kapcsolatteremtésre és tapasztalatcserére,
- az erdélyi magyar számítástechnikusok – középiskolai és egyetemi tanárok, rendszergazdák, egyetemi hallgatók, vállalkozók, felhasználók – számára találkozási lehetőséget biztosítani egy olyan rendezvényen, melynek keretében beszámolhatnak legújabb tapasztalataikról az oktatás, kutatás terén,
- hogy egy átfogóbb képet nyújtson a magyar kutatók munkásságáról és eredményeikről, mint az informatika területén dolgozó magyar kutatók/fejlesztők fóruma.
8 témakörben hirdették meg az előadóknak a jelentkezési lehetőséget:
- Számítástechnika és oktatás,
- Algoritmika és programozás,
- Informatikai alkalmazások,
- Irányítástechnika, automatika, méréstechnika,
- Képfeldolgozás és mesterséges intelligencia,
- Elosztott és párhuzamos rendszerek, cloud rendszerek,
- Hálózati kommunikáció és Internet, IoT, Industry.4.0,
- Gazdasági informatika.
Letölthető a konferencia programja.
Már 2015-ben is részt vettem előadóként ezen a konferencián szakmai előadással és magyar nyelvű cikkel. Ezek a publikációs listámban megtalálhatók.
2018-ban előadást tartottam “Oktassunk rekurziót látványosan és hatékonyan!” címmel 15 percben, amely a konferencia “Számítástechnika és oktatás” című szekciójába került. Az előadás sok-sok ábrával és animációval kiegészítve igazán látványosra sikerült. A cikkem is megjelent a konferencia kiadványában. 20-an voltak jelen a szekcióban. A szekció többi előadását is érdemes volt végighallgatni, mert sok-sok hasznos ötletet/gondolatot rendszereztek, illetve közelítettek meg új nézőpontból. A legjobban Szabó Martin kolléga előadása tetszett (Szabó, Nehéz: MOOCs rendszerek alkalmazása a programozás oktatásában), amelyben a szerzők ismertettek egy JUnit alapon működő automatizálható és széleskörűen konfigurálható Java kiértékelő rendszert és beszámoltak a bevezetéshez és üzemeltetéshez kötődő tapasztalataikról. Ezzel a témával biztosan elmélyülten foglalkozom majd a közeljövőben. A Budapest-Tusnádfürdő és vissza utazás is valódi élményt jelentett.
Az előadásom prezentációját ILIAS e-learning tananyagban tesszük elérhetővé tanfolyamaink résztvevői számára.
Az előadásom témája a Java SE szoftverfejlesztő tanfolyam 9-12. óra: Metódusok, rekurzió, valamint az Orientáló modul 9-12. óra: Mesterséges intelligencia alkalmaihoz kapcsolódik.
A szervezők megosztották fényképgalériájukat:
https://emt.ro/esemeny/szamitastechnika-es-oktatas-konferencia-szamokt/archivum
Kedves Sándor!
Áprilisban tartunk egy helyi versenyt a szakgimnáziumban. Amíg a tanulók csoportban dolgoznak a projektfeladataikon, addig a munkaközösség tagjai szakmai előadásokat hallgatnának meg. Ezeket szervezem. Szeretnélek meghívni, hogy tartsd meg a STEM munkaközösségünknek ezt az előadásodat. Nagyon tetszettek az összegyűjtött példáid a temesvári előadásodon. 4 db 30 perces előadást szeretnénk, ebből egyik a tiéd. Ha szívesen csatlakozol, akkor egyeztessünk az iskolai e-mailcímemen.
Kedves Zoltán: rendben. Szívesen csatlakozom, pusztán időpont kérdése a dolog. Amint lesz tavaszi féléves órarendünk, egyeztetünk majd. Addig is sikeres szervezést kívánok!
2019-ben Temesváron szervezik a SzámOkt konferenciát:
https://emt.ro/esemeny/szamitastechnika-es-oktatas-konferencia-szamokt/meghirdetes/xxix-szamitastechnika-es
Részt vettem a 2019-es SzámOkt Konferencián is. Beszámolóm itt található.