Az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) Számítástechnika Szakosztálya által – évente – szervezett XXIX. Számítástechnika és Oktatás Konferencia – SzámOkt 2019 Temesváron került megrendezésre 2019. október 10-13-ig. Társszervező volt a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Marosvásárhelyi Kar. Párhuzamos rendezvény volt a XX. Energetika-Elektrotechnika Konferencia – ENELKO 2019 az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) Energetika-Elektrotechnika Szakosztálya és a Magyar Energetikai Társaság (MET) társszervezésében.
A konferencia célja:
- lehetőséget teremteni az erdélyi és külföldi magyar szakembereknek tudományos eredményeik bemutatására, illetve szakmai kapcsolatteremtésre és tapasztalatcserére,
- az erdélyi magyar számítástechnikusok – középiskolai és egyetemi tanárok, rendszergazdák, egyetemi hallgatók, vállalkozók, felhasználók – számára találkozási lehetőséget biztosítani egy olyan rendezvényen, melynek keretében beszámolhatnak legújabb tapasztalataikról az oktatás, kutatás terén,
- hogy egy átfogóbb képet nyújtson a magyar kutatók munkásságáról és eredményeikről, mint az informatika területén dolgozó magyar kutatók/fejlesztők fóruma.
8 témakörben hirdették meg az előadóknak a jelentkezési lehetőséget:
- Számítástechnika és oktatás,
- Algoritmika és programozás,
- Informatikai alkalmazások,
- Irányítástechnika, automatika, méréstechnika,
- Képfeldolgozás és mesterséges intelligencia,
- Elosztott és párhuzamos rendszerek, cloud rendszerek,
- Hálózati kommunikáció és Internet, IoT, Industry.4.0,
- Gazdasági informatika.
Letölthető a konferencia programja.
Már 2015-ben és 2018-ban is részt vettem előadóként ezen a konferencián szakmai előadással és magyar nyelvű cikkel. Ezek a publikációs listámban megtalálhatók.
2019-ben két előadást tartottam „Térképek dinamikus ábrázolása Google Charts, Java és JavaScript eszközökkel”, valamint „Kik vettek részt projektmunkában? – Java esettanulmány az Oracle HR sémára építve” címmel 2*15 percben, amelyek a konferencia „Számítástechnika és oktatás” című szekciójába kerültek. Az előadásokra sok-sok ábrával, képernyőképpel, technológiai apróságokkal/részletekkel/érdekességekkel készültem. A cikkeim is megjelentek a konferencia kiadványában. Négy párhuzamos szekció volt és sokan vándoroltak közöttük érdeklődési körüknek megfelelően, de kb. 30-an megfordultak a „Számítástechnika és oktatás” szekcióban. Nagyon tetszett Kádek Tamás kolléga (DE) előadása a ProgCont API-ról és a több évnyi tapasztalat összegzése az online programozó versenyek automatizált értékelési rendszeréről. Izgalmas kitekintést jelentett számomra a hardver architektúrákról (és ezek programozásáról) szóló két előadás, amelyeket Bakó László és Drótos Dániel kollégák tartottak. A Budapest-Temesvár és vissza utazás is valódi élményt jelentett. Ritkán töltünk kollégákkal együtt annyi időt, amennyit most autóztunk. Közben tartalmasakat beszélgettünk.
Az előadásaim prezentációját ILIAS e-learning tananyagban tesszük elérhetővé tanfolyamaink résztvevői számára.
Az első előadásom témája a Java EE szoftverfejlesztő tanfolyam 13-16. óra: JSON feldolgozás alkalmához, a második előadásom témája a Java adatbázis-kezelő tanfolyam 29-32. óra: Konzolos kliensalkalmazás fejlesztése JDBC alapon, 2. rész alkalmához kapcsolódik.
Balázs, Péter: beépítjük a ProgCont API-t vagy annak tapasztalatait az ILIAS unit tesztelő része alá?
OK, Moodle-ben teszteltem már. Menni fog ILIAS-ban is.
Részemről is rendben, kísérletezzünk vele. A koncepciót értem és hasznosnak találom.
Köszönöm mindkettőtöknek. Örülök neki.
2020-ban online kerül sor a rendezvényre:
https://emt.ro/esemeny/szamokt-enelko/meghirdetes/xxi-energetika-elektrotechnika-enelko-es-xxx-szamitastechnika-es
Jelentkezési határidő: szeptember 1.